"Bogactwo współczesnej polszczyzny"

Termin: 12.04.2013 - 13.04.2013

W dniach: 12-13 kwietnia br. odbyła się w Krakowie konferencja pt. "Bogactwo współczesnej polszczyzny", organizowana w 100-lecie istnienia czasopisma "Język Polski". Z naszej Katedry referaty wygłosili: prof. Halina Kurek, pt. "Nominatywizacja we współczesnej polszczyźnie – upraszczanie czy likwidacja fleksji nominalnej"  (obrady plenarne), dr Anna Piechnik-Dębiec, pt. "Punkt widzenia wiejskiego użytkownika języka odzwierciedlony we współczesnych ekspresywizmach określających dzieci", dr Agnieszka Sieradzka-Mruk, pt. "Innowacje gatunkowe współczesnej drogi krzyżowej" i mgr Tomasz Jelonek, pt. "Ludowa opozycja my-oni utrwalona w nazwach terenowych (na przykładzie mikrotoponimii Truskolas koło Częstochowy i wsi okolicznych)". Jako referenci wystąpili także byli doktoranci naszej Katedry: dr Katarzyna Godek, dr Tomasz Kurdyła i dr Beata Ziajka.

Data opublikowania: 16.04.2013